Hakkımızda

İstenmeyen tüylerden kurtulmak; hem sık sık tekrarlanmak zorunda olan, hem de zahmetli ve genelde acı veren bir prosedür olduğundan birçok kişi bu durumdan oldukça şikayetçidir. Bu nedenle, sorunu çözmek için birçok ürün ve yöntem ortaya çıkmıştır. Bunlar içerisinde kişiye en iyi çözümü sunan yöntem lazer epilasyondur. Lazer epilasyon, tüy köklerine nüfuz etmek için yoğunlaştırılmış ışınlar kullanan bir tekniktir. Işın, foliküller içindeki renk veren melanin tarafından emilir ve onların içindeki tüyleri yok eder. Lazer epilasyon, en sık kullanılan kozmetik işlemler arasında yer almaktadır.

Lazer epilasyon; yüz, bacak, kol, koltukaltı, bikini bölgesi gibi tüy olması istenmeyen bölgelerdeki epilasyon için en faydalı yöntemlerden biridir. Lazer epilasyonun avantajları şunlardır:

  1. Hassasiyet: Lazer epilasyon cihazı, çevre dokuya zarar vermeden koyu ve sert tüyleri seçerek hedef alabilir.
  2. Hız: Lazerin her bir darbesi hızlıdır ve aynı anda birçok tüyü hedef alabilir. Lazerler, yaklaşık olarak saniyenin dörtte biri kadar sürede bir bölgeyi hedef alabilir.
  3. Öngörülebilirlik: Hastaların yüzde doksanı ortalama üç ile beş seanstan sonra kalıcı olarak tüylerden kurtulur.

 

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri ‘’hızlı yok eden’’ den daha fazlasıdır; potansiyel riskleri taşıyan ve uygulamak için eğitime ihtiyaç duyulan tıbbi bir prosedürdür. Lazer epilasyonu uygulamayı planlıyorsanız, tedaviden önce altı haftalığına ağdaya ve epilasyona sınır koymalısınız. Ayrıca tedavinin öncesinde ve sonrasında altı hafta süreyle güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Güneş ışınları lazer epilasyonun etkisini azaltır ve tedavi sonrası büyük olasılıkla komplikasyonlara yol açar.

Lazer Epilasyon

İstenmeyen Tüylere Çözüm